Виберіть свою мову

24 квітня 2013 р. на хіміко-технологічному факультеті НТУУ "КПІ" відбулося відкриття Українсько-норвезького центру дистанційного навчання для сталого розвитку.

Участь у церемонії відкриття взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Йон Ельведал Фредріксен, перший проректор НТУУ "КПІ" академік НАН України Юрій Якименко, координатор міжнародного проекту «Eurasia Programme» Центру міжнародної освіти Норвегії професор Борд Хекланд, представники Посольства Норвегії в Україні, декан ХТФ професор Ігор Астрелін, працівники, викладачі, науковці і студенти НТУУ «КПІ».

У своєму вітальному слові до учасників урочистостей Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Йон Елведал Фредріксен наголосив, що відкриття цього центру – новий важливий крок у встановленні партнерських відносин між освітянськими установами Норвегії та України. Відносин взаємокорисних, цікавих перспективами, які вони відкривають для студентів і дослідників обох країн. Обладнаний вісьмома робочими місцями, великим екраном та спеціальним демонстраційним обладнанням для проведення відео-конференцій, центр дає змогу проводити на факультеті інтерактивні лекційні, семінарські та індивідуальні заняття з викладачами, які постійно працюють в інших містах і країнах у спеціалізованому середовищі, що створене на основі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, забезпечувати доступ до інформаційно-навчальних ресурсів європейських університетів, проводити зустрічі з відомими закордонними вченими тощо.

З Норвегії за допомогою встановленого в центрі телекомунікаційного обладнання учасників церемонії відкриття привітав також ректор Університетського коледжу м. Йовік професор Йорн Ролдсен. Після нього професор Борд Хекланд – координатор міжнародного проекту «Eurasia Programme» у галузі освіти – розповів про мету цього проекту, напрями його діяльності і бюджет, який виділено Норвегією на реалізацію заходів у його рамках. 

Завершилася церемонія дистанційним семінаром з проблем сталого виробництва, який провів для студентів і викладачів КПІ професор Університетського коледжу міста Йовік Крістіан Мартінсен.

За матеріалами КП: 2013, 19